in English
English version

Anglický tábor
EUROCAMP


česká verze

YOUR ENGLISH HOLIDAYS!

 

Nabídka na léto Pozvánka pro děti

Program tábora

Další informace Jak se přihlásit Galerie fotografií Kontakty a odkazy

Program tábora 2017

letní tábor - radost v dětských tvářích je naší největší odměnou

Základem táborového programu je důraz na jeho pestrost. Denní režim je pochopitelně pravidelný, ale konkrétní náplň táborových her se každodenně liší, aby byl vyvážený poměr mezi pohybovou složkou a intelektuálními dovednostmi, mezi činností akční a tvůrčí, mezi sportováním a odpočinkem, mezi soutěžením a zdokonalováním v angličtině. Rozhodně však neponecháváme dětem naprostou volnost, protože ze zkušeností víme, že liberálního přístupu děti zpravidla využijí jen k bezcílnému a neúčelnému lenošení, které i je samotné v konečném důsledku nudí. Nejdůležitější aspekt našeho přístupu spočívá v tom, že se děti učí anglicky, aniž si to bezprostředně uvědomují.

Ústředním pojítkem tábora je celotáborová hra, která má letos název DESET DNÍ NA HAVAJI. Účastníci našich táborů si již zvykli na to, že se každoročně pohybujeme na půdě jedné z anglicky mluvících zemí či měst a poznáváme její reálie. Poté, co jsme byli v Anglii, Austrálii, Hollywoodu, ve Skotsku, New Yorku, v asijské části bývalého britského impéria, v Londýně, projeli celé USA, s tasmánským čertem se podívali do jeho domoviny i na Nový Zéland, Irové nás pozvali na svůj Smaragdový ostrov a naposledy jsme v sedlech kovbojů vyrazili na širé pláně Texasu, se letos vydáme hluboko do Tichého oceánu, z jehož dna vyrůstají vůbec nejvyšší hory na světě. Skutečně – od mořského dna se zdvíhají monstra s převýšením, které jim samotný Himálaj může jen závidět, a vrcholy těchto gigantů ční nad mořskou hladinou jako Havajské ostrovy. Tento přírodní úkaz vděčí za svůj vznik sopečné činnosti, která dodnes přetrvává. Je tak významná, že se názvem „erupce havajského typu“ označuje kdekoli na světě pozvolné vylévání lávy do obrovské šíře! A jak že se hraje na havajskou sopku? To prozradíme až v létě, kdy jedna vzrušující podívaná vystřídá druhou. Však se teprve ukáže, zda našimi emocemi pohne víc proud do široka se rozlévající žhavé lávy, odvážný surfař nesoucí se na vrcholu přílivové vlny, souboj stíhacích pilotů z letadlových lodí druhé světové války nebo líbezné melodie doléhající k lehátkům pod palmami? Havaj probudí všechny naše smysly a náměty na atraktivní hry jako by samy vyskakovaly z horkého písku. Věděli jste, že Honolulu je největším leteckým dopravním uzlem Pacifiku? Jak náročné je řízení letového provozu, jak odbavit a jak řídit letadlo, jak probíhá let nad tisíci kilometrů oceánu a co dělat při nouzovém přistání na moři, to je jen střípek z pestré mozaiky her, které nám havajské téma nabízí.

tábory 2017 - táborová hra - tentokrát bude naším cílem Havaj

Při přípravě táborových her nám nemůže uniknout zajímavá historie ostrovů a jejich obyvatel. Zahrajeme si na objevitele Jamese Cooka, který za pokus ovládnout havajské domorodce zaplatil životem. Sveřepí ostrované i přes dílčí porážky uhájili svoji nezávislost na Británii a Francii, a dokonce dosáhli jako první království v Tichém oceánu mezinárodního uznání své svrchovanosti! Až američtí podnikatelé dokázali havajské království vyvrátit a připojit souostroví k USA jako jejich dnes 50. stát, za což se Havajcům o sto let později omluvili. Ještě dříve kvůli tomu měli Američané konflikt s Japonci, ano, dokonce skoro o půl století dříve, než právě Japonci zde zaútočili na nejvýznamnější americkou námořní základnu Pearl Harbor. A to už si na táboře teprve nenecháme ujít! Vždyť tato nejtragičtější porážka v americké historii znamenala vstup USA do druhé světové války a otevřela sérii bitev na moři i ve vzduchu, jejichž svědkem i dějištěm byly i Havajské ostrovy. Ovšem rozhodně nejsme tábor válečníků, a tak poslední slovo bude patřit jako vždy tomu, jak dokážeme držet vzájemně pospolu, jak si jeden druhého vážíme, vzájemně se respektujeme a těšíme se z toho, co nového nám přináší kamarádství s lidmi z jiných měst i států. A Havajské ostrovy nám jsou i v tomto ohledu dokonalou inspirací – jejich dnešní obyvatelé představují pestrou směsici původních domorodců s lidmi takřka z celého světa. Vedle tradičních táborových her a soutěží se u nás každoročně hrají i zcela neznámé, aby si každý přišel na své, přičemž na realizaci her se společně podílejí angličtí lektoři s českými vedoucími. Smyslem her je mimo jiné nenápadně podpořit rozvíjení jazykových dovedností, bezprostřednost vyjadřování a osvojení kompetencí, které děti využijí jak v konverzaci na případných výletech do zahraničí, tak časem třeba i u maturity z angličtiny.

anglický tábor 2017 - celotáborová hra - pečlivě upravený trávník láká ke sportování
letní tábory - DESET DNÍ NA HAVAJI - celotáborová hra 2017

Jako na každý jiný tábor patří i na EUROCAMP outdoorové oblečení, plavky, pálka na ping-pong, kytara k táboráku, třpytky na diskotéku – to vše u nás děti v průběhu jednotlivých dní určitě využijí. Každý den se ráno společně nasnídáme a vyrazíme se svými anglickými a českými vedoucími na dopolední část programu. Hned po snídani se zpravidla věnujeme seznámení s etapou dne, kdy se poutavou formou naučíme potřebná slovíčka a reálie. Protože klademe důraz na vyváženost psychických a fyzických aktivit, tak zároveň během dopoledne hodně sportujeme a hrajeme nejrůznější hry, při kterých určitě nechybí komunikace v angličtině. O poledním klidu si odpočineme ve stínu svých chat, nebo třeba u promítání oblíbených filmů. Po nástupu, kde se dozvíme vše potřebné k celotáborové hře, to vše začne – země se zachvěje sopečným výbuchem, my vyplujeme na moře, a až potopíme nepřátelskou letadlovou loď, vyrobíme si pestrobarevné květinové věnce a necháme se pohltit atmosférou, jakou umí vytvořit jen báječná party na pláži v zátoce Waikiki. V závěru dne celou etapu náležitě zhodnotíme a po večeři nás čeká třeba diskotéka, velkoplošné promítání nebo táborák. Děti si toho od nás pokaždé mnoho odvážejí – nové dovednosti a kupu krásných vzpomínek, které samy o sobě stojí za to, aby každý náš dvojjazyčný tábor vyzkoušel.

V případě Vašeho zájmu Vám rádi podáme další informace a poskytneme přihlášky:

SYKA AGENCY a.s., cestovní kancelář, Křenova 438/7, 162 00 Praha 6, Email: email@anglickytabor.cz
Pavel Jahelka, garant programu, Tel.: 602 326 747 nebo 223 010 176
Ing. Josef Syka, odpovědný zástupce, Tel.: 602 255 859
RNDr. Veronika Švadlenková, hlavní vedoucí, Tel.: 775 041 421
Bc. Zuzana Pospíšilová, hlavní vedoucí, Tel.: 728 527 037

Najdete nás také na Facebooku, Instagramu a Twitteru

  English version • Nabídka na léto • Pozvánka pro děti • Program tábora • Další informace • Jak se přihlásit • Galerie fotografií • Kontakty a odkazy • česká verze 

Copyright © 2006 - 2017 EUROCAMP, Last modified: 03-01-2017